3 pravdy o úspěchu, penězích a bohatství

single-taken-money-Quotes

 

Pro tento příspěvek jsem vybral mé 3 nejoblíbenější pravdy, které se týkají úspěchu, bohatství a života všeobecně.

První: Když pracuješ pro někoho jiného, zůstaneš chudý.

 

Aneb jak se říká: Pokud si nezačneš plnit své sny, tak tě zaměstná něco jiný, aby jsi plnil ty jeho.

 

Druhá: Vzdělání ti nezajistí bohatství.

Podle nedávných průzkumů: 90% českých dolarových milionářů má vysokoškolské vzdělání. Záleží ale i jak se na tuto statistiku díváte. TO že máte vzdělání ještě neznamená, že budete bohatí úspěšní.

Řekl bych, že je to spíše jinak. Pokud jste svědomití a cílevědomí, tak pro vás nebude problém dodělat školu. A pokud máte takovéto vlastnosti, tak pravděpodobně budete úspěšní i v podnikání nebo jiné formě vydělávání peněz.

Takže ti co dosáhli vzdělání nějakými kličkami nebo jiným způsobem, tak systém neobejdou. Jen velmi těžko se stanou úspěšnými.

 

Třetí: Hraní na jistotu a neochota riskovat jsou nejkratší cestou k bídě.

Budu citovat text, který jsem četl na jednom blogu:

Typický Čech nechápe investici jako něco, co obnáší jisté riziko. A co s určitou pravděpodobností může, ale taky nemusí vyjít. Jenom představa, že něco nevyjde, jej natolik paralyzuje, že se má zájem dávat své peníze jen do vyložených tutovek. Kde je zaručený zisk, jeho peníze jsou pojištěné a je zaručená výnosnost. Nic takové samozřejmě neexistuje. Díky tomu je Čech se svými „zaručenými investicemi do nemovitostí“ a „stabilním zaměstnáním s perspektivou kariérního růstu“ nejohroženější bytost na světě.

Ano, tady je to pojato spíše jako kritika Čechů (průměru) a jejich přístupu k penězům a investicím. Nicméně toto platí všeobecně.

Každá naše činnost přináší riziko neúspěchu.  Nesmíme se tím ale nechat paralyzovat a zastavit. Naopak musíme vnitřně přijmout možnost, že se něco pokazí. A že je možnost, že neuspějeme. Jak říká japonské přísloví: Spadni sedmkrát, zvedni se po osmé.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s