O postoji a přístupu – a jejich vlivu na výsledek

2014-07-19_223225

Dneska jsem si vzpomněl na něco, co tuším pochází z úst Winstona Churchila: „Postoj/přístup je malá věc, která má obrovský vliv na výsledek.

Vzpomněl jsem si na to, když jsem četl následující skutečný příběh. Jeden zaměstnanec, který měl na starosti obchodování na burze udělal velikou chybu. Špatně přečetl data a a ještě navíc i investoval překlepem daleko více peněz, než měl. A firma tak přišla během jediného dopoledne o 4 500 000 $.

Když si ho nadřízení pozvali do kanceláře, tak se rovnou zeptal, jestli si má sbalit věci a odejít rovnou, nebo až po konci této směny. Namísto toho se mu dostalo odpovědi: „Proč by jsme vás propouštěli? Právě jsme do vašeho vzdělání investovali skoro 5 milionů dolarů. Nikdo z celé naší firmy nedostal tak drahé školení v oboru.“ A skutečně jej nepropustili.

Toto vše se stalo již několik let zpět. A mělo to velikou dohru. Protože ten člověk se cítil velmi dlužen této firmě a chtěl jí vše vrátit. Začal se 100% soustředit na práci a v pracovní době obětoval vše, dával do toho celé své já. Postupně se stával zaměstnancem měsícem, nejvýdělečnějším zaměstnancem roku a nyní již sedí mezi svými bývalými nadřízenými a je jedním z nich.

Postoj je malá věc, která  mění vše.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s