Nechápu život na dluh v kruhu půjček

They-Owe-you-money

Opravdu nechápu jak se stalo poslední dobou velmi populární žít na dluh.

V jistém smyslu ještě dokáži pochopit koupi nemovitosti. Já sám bych si nikdy dům či byt na hypotéku nekoupil. Nikdy bych se k něčemu tak velikému nezavázal a pak bych nebyl otrokem splátek. Ale chápu a respektuji to u jiných lidí v jiných situacích. Se skřípěním zubů snad ještě pochopím koupi auta na leasing. I když zde už si není nevyhnutelné půjčovat, veřejná doprava je dostupná v dobré kvalitě snad všude.

Co ale absolutně nechápu je například nábytek na spotřebitelský úvěr. Pokud na to nemám, tak budu mít oblečení v krabici a ne ve skříni za půjčené peníze. Mnoho lidí si udělalo takový obrázek „musím mít byt, ten musí být vybavený, musí tam být televize…“. Nemusí. vše je jen o naší volbě.

A já bych si nikdy nevzal na nic půjčku. Stejně tak nechápu ty, kteří se zadlužují tak dlouho, až nemám ani na splátky. A následně to řeší tím, že si půjčují na splácení. A pak se velmi diví, že všechen majetek na dluh odvezou exekutoři a ještě zůstanou dlužni několik desítek až stovek tisíc.

Podle mě je to velmi nezodpovědné a navíc… . Tím když si řeknete, že budete splácet dalších 5 let 3000 Kč a že si to budete moci dovolit. Neodsuzujete se tímto myšlením k tomu, že nikdy v životě nebudete vydělávat více? Já se raději zamyslím a řeknu „půjčku? ne díky, trochu zapracuji na vydělávání peněz a ten byt si koupím z příští výplaty„.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s